77 milyonu temsil edecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, “Cumhurbaşkanı adayımız, vermiş olduğu mesajla 77 milyonu temsil edecek” dedi.

Gül, AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin sorusu üzerine Gül, Türkiye’de, ilk defa cumhurbaşkanını halkın belirleyeceği bir seçimin propaganda sürecinin yaşanacağını belirtti.

Yüksek Seçim Kurulunun genelgeleriyle propaganda sürecine partilerin de katılmasına imkanı verildiğini hatırlatan Gül, ilk olarak Samsun’da halka buluşacaklarını bildirdi. Gül,  “5 Temmuz’da, Samsun’da, Sayın Başbakanımız, cumhurbaşkanı adayımızla birlikte inşallah milletimizle bir arada olacağız. Artık bir ramazan ortamında, birlik beraberlik kardeşlik içerisinde Sayın Başbakanımızın vermiş olduğu mesajla birlikte güzel bir birlik beraberlik içinde iyi bir seçim kampanyası olacak” diye konuştu.

“Muhtar olamaz denilen kişi milletin seçmiş olduğu ilk cumhurbaşkanı olacak” diyen Gül, “Bu da millete dayatan statükonun aslında bugün yenildiğinin işaretidir” ifadesini kullandı.

“Tarihi an bizim için”

Gül, cumhurbaşkanı adayı tanıtım toplantısında verilen mesajları da değerlendirirken, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanı adayımız, vermiş olduğu mesajla 77 milyonu temsil edecek, Türk’ün, Kürt’ün, Alevi’nin Sünni’nin, bütün kesimlerin cumhurbaşkanı olarak güzel bir netice alacak. AK Parti sonrasıyla ilgili ilerde temel ilkeleri, paralel yapıyla mücadele olsun, devletin milli birlik beraberliğiyle ilgili vermiş olduğu mesajları olsun Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrarının devamı anlamında bir seçilmiş devlet başkanı itibarıyla çok daha iyi, 2023 hedeflerine ulaşacaktır . Bütün milletimiz bu coşkuyu yaşıyor. Gerçekten çok tarihi an bizim için. Çünkü bu topraklarda ilk defa halkın seçtiği cumhurbaşkanı olacak. Daha önce statükonun, vesayetin millete dayatan anlayışın belirlediği cumhurbaşkanı profili vardı ama ilk defa millet kendisi seçecek.”

Gül, her partiden, MHP ve CHP ile diğer partilerden çok iyi bir destekle ilk turda cumhurbaşkanının Başbakan recep Tayyip Erdoğan’ın olacağına vurgu yaptı.

Bir gazetecinin, “Neden ilk il Samsun seçildi. Daha sonra sırada hangi il olacak. Cumhurbaşkanı Gül de Samsun’da olacak mı” şeklindeki soru üzerine de Gül, “Bunlar, bilahare değerlendirilir. Su anda çok sıcak. Strateji ekibimiz bunları değerlendirecek” diye konuştu.

Yorum Yaz.

Web Ajans Net